Kúpte si novú rohovú lavicu ešte dnes a 🔥 ušetrite 5%🔥  so zľavovým kódom MWDESIGN5 !

⌛Akcia končí 28.4.2024 o 23:59! ⌛

Vážení zákazníci. Tešíme sa vášmu enormnému záujmu o naše rohové lavice a preto by sme vás chceli včas informovať, že pre všetky objednávky prijaté a zároveň uhradené do 31.10.2022 garantujeme doručenie do 23.12.2022.

Vážení zákazníci. Počas vianočných sviatkov tj. od 23.12.2022 až do 9.1.2023 nepracujeme a preto sa doba výroby v tomto období predĺži.
Za pochopenie a trpezlivosť ďakujeme a prajeme Vám príjemné prežitie vianočných sviatkov a šťastný nový rok.

Na čo treba myslieť pri výbere rohovej lavice?

Zvoliť správne rozmery nábytku niekedy nie je vôbec jednoduché. Pomôžeme Vám pri výbere rohovej lavice, poradíme aj s výberom materiálov čalúnenia a v neposlednom rade dáme aj pár tipov, ktoré Vám zjednodušia výber rohovej lavice, stoličiek, taburetiek alebo stola.

Ľavý alebo pravý roh?

Prvým krokom pri výbere rohovej lavice sú rozmery. Podľa typu miestnosti, v ktorej má byť rohová lavica umiestnená je vhodné rozhodnúť sa, na ktorej stene bude dlhšia strana

Ak sa neviete rozhodnúť, je možné si zvoliť aj rovnako dlhé strany, ak Vám to priestory umožňujú. Vybrať si ľavý alebo pravý roh sa môže zdať komplikované ale je to veľmi jednoduché.

Stačí upriamiť pohľad na stenu, na ktorej má byť dlhšia strana. Potom je už jednoduché vybrať si variant A alebo variant B.

Ak chcete mať kratšiu stranu rohovej lavice vľavo, vyberiete si variant A. Ak chcete mať kratšiu stranu vpravo, vyberiete si variant B.

Rozmery a úložný priestor

Ak už viete, či potrebujete variant A alebo variant B, je čas na presné rozmery.

Rohovú lavicu vždy merajte od vonkajšieho rohu na obe strany. Snažte sa odmerať priestor pre rohovú lavicu čo najpresnejšie a následne rozmery zaokrúhlite na desiatky (napr. maximálny nameraný rozmer jednej strany je 173cm, po zaokrúhlení to bude 170cm). Nezabudnite na odchýlku merania, ktorá môže byť spravidla 1-3 cm.

Tiež je potrebné myslieť na ostatné rozmery rohovej lavice a veľkosť stola. Ak chcete mať nad rohovou lavicou policu alebo tesne nad operadlom parapet či iný objekt, ktorý by mohol blokovať operadlo, odmerajte aj výšku od zeme po tento objekt, aby ste sa uistili, že nestratíte ani centimeter.

Pri vypočítavaní rozmerov stola je to jednoduché. Ak má rohová lavica napríklad 140 x 180 cm, rozmery stola zistíte odpočítaním 50cm z každej strany rohovej lavice, čiže rozmery stola by v tomto prípade boli 90 x 130 cm. Takto sa uistíte, že budete mať dostatočne veľký stôl, ktorý bude lícovať s rohovou lavicou a budete mať dostatok priestoru, aby ste si mohli na rohovú lavicu pohodlne sadnúť.

Ak máte v byte málo úložného priestoru, využite možnosť a objednajte si lavicu so zásuvkami, ktoré sa nachádzajú pod sediskom. Zásuvky sú štandardne vysoké 15cm, čiže poskytujú dostatok úložného priestoru pre bežné predmety v každej domácnosti.

Imitácia dreva, materiál a farba čalúnenia

Celkovo ponúkame približne 70 imitácii dreva a viac ako 100 rôznych farieb materiálov čalúnenia

Pri výbere imitácie dreva je vhodné si vybrať imitáciu podobnú podlahe alebo inému nábytku vo Vašej domácnosti, alebo kontrasnú imitáciu. Z hľadiska dizajnu a farieb v domácnosti nie je vhodné kombinovať viaceré imitácie dreva, ktoré sú odlišné na prvý pohľad, pretože to bude vyzerať chaoticky. Tiež je potrebné nezabúdať na presýtenie domácnosti jednou farbou, lebo po čase sa Vám to prestane páčiť.

Najdôležitejším výberom býva materiál a farba čalúnenia. Tento výber dokáže potrápiť aj ľudí s dobrou predstavivosťou a preto sa nenechajte rozhodiť, ak Vám to trvá aj niekoľko dní. Poraďte sa s blízkimi či kamarátmi a s odstupom času zistíte, ktorá farba sa Vám najviac hodí.

Výber samotného materiálu závisí od využitia rohovej lavice. Ak chcete dlho trvácny materiál, vyhnite sa eko koži, ktorá sa po čase opotrebuje a začne šúpať. Medzi najvhodnejšie materiály patrí rozhodne pravá koža alebo umývateľná látka

Stále si nie ste istý ako lavicu správne odmerať? Máte špeciálne požiadavky a potrebujete sa poradiť? Neváhajte nás kontaktovať emailom alebo telefonicky. Sme tu pre Vás, radi poradíme a vyrobíme rohovú lavicu či nábytok do každej domácnosti.